Foto: Unplash.com

Pilnīgi droši par savām auto vadīšanas prasmēm, uzsniegot pirmajam sniegam, jūtas mazāk nekā trešdaļa Latvijas autovadītāju, pie tam vīrieši ir ievērojami pašpārliecinātāki. Tikmēr 15% autovadītājiem baltā sega uz ceļiem vai apledojusi šoseja ir pamatīgs pārbaudījums, liecina socioloģisko un tirgus pētījumu aģentūras “Norstat” veiktās aptaujas dati.

Pilnīgi pārliecināti pie stūres pirmajās meteoroloģiskās ziemas dienās jūtas tikai 30% aptaujāto, kamēr vēl 49% savas prasmes vērtē piesardzīgāk, izvēloties atbildes variantu “drīzāk jā”.

Vīriešu auditorijā auto ziemā droši vada 37%, bet sieviešu – 22% respondentu. Attiecīgi vīriešu grupā tikai 9% nav pārliecināti par savām prasmēm, kamēr sieviešu vidū nedrošo vadītāju īpatsvars ir 20%, noskaidrots veiktajā aptaujā.

Zīmīgi, ka visdrošāk automašīnu vada tie, kuriem biežāk sanāk braukt pa lielceļu. Proti, tie ir republikas nozīmes pilsētu un lauku rajonu iedzīvotāju. Šajās grupās pilnīgi pārliecināti par savām prasmēm ir attiecīgi 33 un 32% aptaujāto. Savukārt Rīgas iedzīvotāju vidū to īpatsvars ir 28%.

“Ziemai raksturīgu laika apstākļu iestāšanās ar sniegu un apledojušiem ceļiem ik gadu autovadītājiem Latvijā sagādā krietnu devu stresa un nepatīkamus pārdzīvojumus. Tieši pirmajās dienās tiek reģistrēts liels skaits ceļu satiksmes negadījumu un pieaug atlīdzības pieteikumu skaits. Tādēļ ir svarīgi laikus parūpēties gan par apstākļiem atbilstošām ziemas riepām, gan KASKO apdrošināšanu, kas pasargās no lieliem zaudējumiem, ja nu sanāk iekļūt negadījumā,” laikus sagatavoties sezonai mudina BTA Apdrošināšanas atlīdzību departamenta direktors Kārlis Liepiņš.

Pētījumā arī noskaidrots, ka ne visi autovadītāji rudenī saviem spēkratiem uzmontē ziemas riepas.

Jāpiemin, ka 17% dod priekšroku vissezonas riepām, kas ir pieņemams risinājums tādā bezsniega ziemā, kāda valdīja pagājušajā gadā, taču ir nedrošas uz aizputinātiem un apledojušiem ceļiem. Jo īpaši svarīgi labas ziemas riepas lietot tiem, kuri regulāri brauc pa zemākas nozīmes ceļiem, kas netiek notīrīti un apstrādāti ar pretslīdes materiāliem uzreiz pēc snigšanas.

Izsaki domas

Please enter your comment!
Please enter your name here

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.