Veterinārārste: Kāpēc ir svarīgi sterilizēt kaķi?

0

Pavasaris nesterilizētu kaķu saimniekiem nozīmē dzīvnieka aurošanu, urinēšanu stūros un kaitinošu uzvedību. Bet izrādās, ka meklēšanās pazīmes ne vienmēr būs tik acīmredzamas. Kāds ir vēlamais laiks kaķu sterilizācijai, kas jāzina saimniekam, padomos dalās mājdzīvnieku veselības eksperte Anete Kalniņa.

Kastrācijas vēlamais laiks tomēr būtu tad, kad dzīvnieks ir nobriedis ne tikai fizioloģiski, bet arī jau ir pieaudzis mentāli. “Teiksim tā, bet tajos gadījumos, protams, kad runa ir par kaķu koloniju kontrolēšanu un dzīvnieku populācijas kontrolēšanu, tad šī agrīnā kastrācija ir pieļaujama un ļoti būtiski dzīvnieku dzīves kvalitāte nemazinās,” saka veterinārārste.

Vienlaikus Kalniņa atzīmē, ka ļoti svarīgi kaķim nodrošināt miera režīmu vismaz nedēļu, lai brūce varētu sadzīt. Pati operācija ilgst vien divdesmit minūtes.

“Sterilizācijai ir daudz ieguvumu. Kaķenēm tiek izslēgti bīstamie piena dziedzeru un dzemdes audzēji, viņas kļūst mierīgākas, savukārt runčiem nebūs vajadzības izrādīt agresiju un iezīmēt teritoriju. Turklāt operāciju var veikt arī vecākam kaķim,” stāsta eksperte Kalniņa.

Izsaki domas

Please enter your comment!
Please enter your name here

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.