Vai ir pienācis īstais laiks Ziemassvētku mūzikas atskaņošanai veikalos un kafejnīcās?

0

Vairums 45% Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka laiks pēc pirmās adventes sagaidīšanas ir vispiemērotākais, lai veikalos, kafejnīcās un citās publiskās vietās sāktu atskaņot Ziemassvētku mūziku, liecina biedrības Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība (LaIPA) un Kantar TNS šī gada novembrī veiktais pētījums Mūzikas patēriņa indekss.

Lielākā daļa jeb 45% aptaujāto ekonomiski aktīvo Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka Ziemassvētku mūziku publiskās vietās būtu jāatskaņo līdz ar pirmo adventi, bet 38% norāda, ka vienu līdz divas nedēļas pirms Ziemassvētkiem. Lai arī ļoti bieži publiskās vietās Ziemassvētku mūziku sāk atskaņot uzreiz pēc valsts svētkiem, viedoklim, ka tas ir piemērotākais laiks, piekrīt vien 12% iedzīvotāju. Savukārt viedoklim, ka Ziemassvētku mūziku publiskās vietās vispār nevajadzētu atskaņot, piekrīt vien 4% Latvijas iedzīvotāju.

Vienlaikus vairāk nekā puse jeb 66% Latvijas iedzīvotāju ir norādījuši, ka pamana, ja veikalos, kafejnīcās un citās publiskās vietās tiek atskaņota tematiska svētku mūzika, kamēr tikai 31% to neievēro.

Latvijas iedzīvotāji norāda, ka tematiska mūzika rada patīkamu noskaņojumu un svētku sajūtu, šim viedoklim lielākā vai mazākā mērā piekrīt 67% pētījuma dalībnieku. 56% iedzīvotāju norāda, ka tematiska mūzika viņiem ir patīkama, ja vien tiek atskaņots arī cits mūzikāls saturs. 40% ekonomiski aktīvo iedzīvotāju pilnībā vai daļēji piekrīt viedoklim, ka tirdzniecības vietās patīkama svētku mūzika rosina viņus tajās uzturēties ilgāku laiku.

Izsaki domas

Please enter your comment!
Please enter your name here

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.