Baudīt zelta rudeni var arī Ventspilī. Iepazīsties ar TOP 5 dabas objektiem un vietām, ko šajā īpašajā laikā, ievērojot piesardzību, ir iespēja droši apmeklēt Ventspils pusē, iesaka Tūrisma informācijas centrs (TIC).

1. Ostas promenādes iespaidīgā 14 boju kolekcija, kas izvietota gar Ventas krastu.

Šeit bojām dāvāts otrs mūžs – stāstīt par jūrniecību, pie katras bojas novietota informācijas plāksne, kas paskaidro, kādam nolūkam konkrētais boju tips domāts. Pie tā sauktās “Ziemas ostas” apskatei novietots arī loču kuģis “Rota”, kas ilgus gadus strādāja Ventspils ostā. Līdzās Ostas kapteiņa dienestam pie ieejas mazajā zvejas ostā atrodas “Mīlestības bāka” – vides objekts, kas īpaši domāts jaunlaulātajiem.

2. Jūrmalas parka Enkuru taka un Džungļu taka.

Ventspilī, netālu no jūras, atrodas plašs un labiekārtots Jūrmalas parks, kas piedāvā atpūtas un pastaigu iespējas svaigā gaisā visai ģimenei. Cauri parkam vijas daudz un dažādas taciņas, kā arī ierīkotas 2 īpašas takas – Enkuru taka un Džungļu taka. Enkuru taka ir 730m gara un tajā ir apskatāma Baltijas valstīs lielākā enkuru kolekcija – vairāk nekā 140 dažāda tipa enkuru, kas ir vieni no lielākajiem pasaulē. Lielākais enkurs ir 23 tonnas smags un 6 metrus augsts.

Savukārt, Džungļu taka ir 380metru gara un sevišķi patiks bērniem – tajā var kāpelēt un ložņāt kā īstos džungļos, šeit izveidotas vairākas laipas, iekarināti tiltiņi, ierīkots tornītis un trase, kas augstākajā vietā sasniedz 2m augstumu, un kas ved no koka uz koku. Došanās takā neprasa fizisku sagatavotību, to var paveikt gan lielie, gan mazie apmeklētāji. Cauri Jūrmalas parkam kursē Piejūras brīvdabas muzeja Mazbānītis.

3. Ventspils Zilā karoga pludmale. Pilsētas teritorija lepojas ar jauno piejūras DR rajona infrastruktūru, desmit koka celiņu laipām un Eiropas nozīmes aizsargājamo teritoriju Pelēkās kāpas zonu, kur labiekārtota Ventspils pludmales laipa Nr. 10, kas ir iecienīta pastaigu vieta ne tikai aktīviem jauniešiem un ģimenēm ar bērniem, bet arī četrkājaino draugu saimniekiem.

Un vēl – laipa Nr. 5 vilina uztaisīt Instagram vērtu foto pie vides objekta – Latvijas kontūrzīmes, kas stalta paceļas kāpas virsotnē.

4. Uz Ziemeļiem no Ventspils, Kolkas virzienā atrodas Staldzene – sens zvejnieku ciemats, vēl joprojām zvejnieki iet jūrā un rāmos vakaros nereti smaržo pēc cieti kūpinātām butēm. Staldzenes stāvkrasta pludmale ievērojama ar stāvkrasta burvību, tā noteikti vilina skaisto un mežonīgo dabas skatu cienītājus, šeit ik vakaru var iemūžināt neskaitāmas debesu krāsu gammas, kas mijas ar mežonīga krasta un jūras varenību.

5. Būšnieku ezera dabas skaistumu iespējams izbaudīt dodoties pa 8 km meža taku, kas ved apkārt visam ezeram, šo vietu iecienījuši velobraucēji, skrējēji, pastaigu mīļotāji un arī ornitologi. Meža celiņa daļā izveidota veselības taka ar 10 vingrošanas stendiem visām vecuma grupām. Ezera purvainajā krasta zonā atrodas teju 200 metru gara gājēju laipa ar skatu platformu putnu vērošanai un informācija ar Būšnieku ezerā sastopamo ligzdojošo un cauri ceļojošo putnu attēliem.

Veloceliņa posmā uzstādīti informatīvie stendi par dabas liegumu un tajā sastopamo floru un faunu, kā arī uzstādīti QR kodi, kurus noskenējot, mobilajā viedtālrunī, ir iespēja noklausīties audio aprakstu par Būšnieku ezeru latviešu un angļu valodā.

Atceries, dodoties ārā, paņem līdzi siltu tēju un lietusmēteli.

Viens no lieliskākajiem veidiem, kā apskatīt Ventspili, ir pārvietoties ar velosipēdu – pilsētā velosipēdu celiņi vijas vairāk nekā 60 km garumā, padarot pilsētas skaistāko vietu apskati īpaši ērtu. Rudenī Ventspils parku un skvēru košā koku rota tā vien vilina ar velosipēdiem doties laiskā izbraucienā pa pilsētu un baudīt dabas krāšņumu.

TIC aicina: “Būsim veseli un baudīsim dabas skaistumu, dodoties pastaigās svaigā gaisā ievērojot Valstī noteiktos piesardzības pasākumus – 2 m distanci.”

Foto:

Izsaki domas

Please enter your comment!
Please enter your name here

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.