Tapusi īsfilma par to, kā multimākslinieks Kašers [iznāca no skapja]

0

Tapusi īsfilma par sabiedrībā zināmo multimākslinieku Kasparu Blūmu-Blūmani jeb plašāk pazīstamo Kašeru par to, kā viņš “iznāca no skapja” jeb par to, ar kādām problēmām nācies saskarties, atklājot sabiedrībai par savu orientāciju, dzīvojot ar šo sajūtu, neesot atklātam pašam pret sevi.

Filmā Kašers atklāj, ka gadu garumā ir bijušas domas pat par pašnāvību, jo sabiedrības spiediens bijis ļoti smags. Jāatgādina, ka Kašers šī gada vasarā bildināja savu dzīvesbiedru Jāni Miņinu, šo notikumu iemūžinājis video un publicējis savā Instagram kontā.

 

View this post on Instagram

 

🎥 @brushfilms

A post shared by Kasher (Kašers) Blums-Blumanis (@kasher_bb) on

Kā ziņo ziņu portāls delfi.lv, īsfilma tika veidota Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes komunikācijas nodaļas radošā projekta ietvaros. Darbu izstrādāja trīs 3.kursa studentes Diāna Marta Ruka, Paula Helēna Letiņa un Elīza Sveščenoka.

Kā raksta filmas autores, tas ir neliels ieskats par to, kāda ir situācija Latvijā, ja runa ir par viendzimuma attiecībām.

Tāpat jāmin, ka joprojām noris balsu vākšana iniciatīvu portālā Mana Balss. Iniciatīvas autors Raimonds Petrovis raksta, ka patlaban viendzimuma pāriem legālu atzīšanu piedāvā 47 valstis, no kurām 27 ietilpst ES Padomē. Pirmā valsts pasaulē, kas atļāva viendzimuma pāriem slēgt civilo savienību, bija Dānija, kura par šādu soli izšķīrās 1989. gadā.

Ekrānšāviņš no @Kašera Instagram.

Izsaki domas

Please enter your comment!
Please enter your name here

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.