Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirknis sadarbībā ar Liepājas pilsētas Pašvaldības policiju aizvadītajā diennaktī rīkoja profilaktisku pasākumu tirdzniecības vietās Liepājā ar mērķi pārbaudīt, vai cilvēki ievēro ierobežojumu lietot sejas maskas.

Vakar, 19.novembrī, tika pārbaudītas 25 tirdzniecības vietas Liepājas pusē, proti, Vecliepājā – 11, bet Jaunliepājā – 14. Jaunliepājā izteikti pārkāpumi netika konstatēti.

Vienā gadījumā kāds seniors uzreiz pēc ienākšanas veikalā bija aizmirsis uzlikt sejas masku, bet atvainojās un to izdarīja, tāpat kāds jaunietis, kurš arī bija bez sejas maskas, ieraugot, ka pie viņa pieiet policija, izteicies, ka aizmirsis, un uzreiz uzlika. Tika aizrādīts arī divām pārdevējām, kuras nebija aizsegušas degunus. Savukārt kāds vīrietis būvmateriālu veikalā sāka izteikt pretenzijas, taču visbeidzot masku uzlika.

Savukārt Vecliepājā pārkāpumu bija krietni vairāk – kopumā 28, galvenokārt pārkāpumi tika konstatēti Pētertirgus teritorijā, laukā, kur policisti iedzīvotājiem paskaidroja, ka ārkārtējās situācijas laikā maskas ir jālieto arī tirgū un ielu tirdzniecībā. Taču visiem sejas maskas bija līdzi un pēc aizrādījuma izteikšanas viņa tās uzlika, kā arī pretenzijas neizteica. Profilaktiskā pasākuma laikā tika novērots, ka dažos veikalos apsargi nemaz nelaiž iekšā cilvēkus, kuriem nav uzlikta sejas maska un šajos veikalos arī pārkāpumi nebija.

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirkņa priekšnieks Ingus Ukstiņš atzīst: “Šī profilaktiskā pasākuma mērķis nebija kādu sodīt. Tieši pretēji, ņemot vērā to, ka no stājas spēkā atbildība par masku lietošanu, vēlējāmies dienu pirms tam pārliecināties, kāda ir situācija un preventīvi izskaidrot iedzīvotājiem ierobežojumus – atgādināt, ka maskas ir jālieto.”

Stājusies spēkā prasība obligāti valkāt sejas maskas! Būs aizliegts sniegt pakalpojumu personai, kas neievēro noteiktos drošības pasākumus (nelieto sejas masku)

Foto: Unplash.com

Izsaki domas

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.