Leģenda – Maikls Džeksons. 10 fakti par rokmūzikas karali

0

Maikls Džozefs Džeksons (Michael Joseph Jackson).. Šis cilvēks ir kļuvis par 20. gadsimta leģendu, jo atstājis nenovērtējamu pasaules mantojumu mūzikas industrijā. Šis cilvēks ir pierādījums tam, ka ar smagu darbu, ar mīlestību pret to, ko dari, ir iespējams viss! Piedāvājam 10 interesantus faktus par rokmūzikas karali.

Maikls katram no mums palicis atmiņā ne tikai ar nenovērtējamo mākslas devumu pasaulei, bet viņš tiek dēvēts arī par „Skandalozo leģendu”. Viens no tā iemesliem ir plastiskās operācijas.

  1. 1979.gadā Maikls, dejojot uz skatuves, paklupa un salauza degunu. Pēc šī starpgadījuma viņš devās uz Losandželosu, kur veica savu pirmo plastisko operāciju.

2. Viena no Maikla Džeksona atpazīstamākajām dziesmām ir Bilie Jean.

Šo dziesmu viņš sacerēja kādas garīgi slimas pielūdzējas dēļ. Pielūdzēja apgalvoja, ka Maikls ir viņas bērna tēvs un pieprasīja, lai iedomātā ģimene izdarītu pašnāvību.

3. Maikls savu slavu izpelnījies arī tāpēc, ka 20. gadsimta 80. gados izdotais albums „Thriller” pārspēja rekordus.

„Thriller” albums tika izlaists 1982.gadā, turklāt tas ieguva septiņas Grammy balvas.

4. Džeksons bija atpazīstams arī vairākiem simboliem, kā, piemēram, baltais cimds un fenomenālais soļu Moonwalk apvienojums.

1984.gadā kādā skolā Ņūdžersijā skolēni uzsāka protestu, jo viņiem tika aizliegts nēsāt vienu baltu cimdu.

5. Maikls bijis vienpatis, ar visu to, ka uzaudzis lielā ģimenē.

6. Džeksons 1985. gadā iegādājās sev jaunu dzīvesbiedru – šimpanzi, vārdā Burbulis.

7. Arī ar reliģiju viņam ir bijušas tuvas attiecības. Džeksons bijis viens no Jehovas lieciniekiem. 1987. gadā preses izdevumos parādījās ziņas, ka Maikls ir atteicies no savas ticības. Nedaudz vēlāk to spilgti varēja manīt viņa mūzikas klipos, jo tie kļuva daudz atkailinātāki, Japānā visi par to bija sajūsmā.

8. Maiklam bija izveidojušās ļoti draudzīgas attiecības ar karalisko ģimeni, it īpaši ar princesi Diānu. Kad 1997. gada 31. augustā mira Velsas princese Diāna, Džeksons sadrūma un atcēla nākamās dienas paredzēto koncertu Beļģijā.

9. Tā kā Maikla bērnība lielākoties pagāja koncertējot un piekopjot savu talantu, viņš nekad nebija izjutis, ko nozīmē bērnība. Tas ir iemesls, kāpēc Maikls iekārtoja fantāziju pasauli „Neverland”. Tas ir rančo Santabarbarā, kuru viņš iegādājās astoņdesmito gadu beigās.

10. No 67 pasaules turnejas Dangerous koncertiem, Maikls gūtos ienākumus ziedoja jaunai labdarības biedrībai, fondam – Heal the world, to izveidojis bija viņš pats. Šī organizācija palīdzēja bērniem, kuru dzīvi bija iespaidojis karš, slimības un nabadzība. Turklāt viņš bērniem no nelabvēlīgām ģimenēm atmaksāja ciemošanos „Neverland”.

 

Izsaki domas

Please enter your comment!
Please enter your name here

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.