Februāris ir tas mēnesis, kad gribot negribot ir jādomā par mīlestību. Visapkārt dažādi saukļi, lielākas un mazākas dāvanas veikalu plauktos, kā arī dažādi romantiski piedāvājumi pāriem. Ņemot vērā, ka Kiviču pāris – Liene un Andris Kiviči – ir aizvadītā gada visapspriestākais pāris, turklāt pavisam nesen mijuši laulību gredzenus, portāls chillpill.lv devās aprunāties ar mīlniekiem, lai noskaidrotu, ko viņiem nozīmē Valentīndiena, kur varētu iepazīties, ja kādam nav ar ko kopā svinēt šos svētkus, kā arī, kāds ir viņu atzīšanās mīlestībā stāsts.

Kā leģendā – aizliegtā mīlestība arī starp Andri un Lieni savulaik

Jautājot, ko abiem mīlniekiem nozīmē Valentīns, Andris Kivičs saka: “Valentīns laulāja tos, kurus nedrīkstēja laulāt, tā bija kā aizliegtā mīla. Mums faktiski šī mīlestība arī bija kā aizliegta, jo mēs sabiedrībā bijām nodēvēti par ģimenes vērtību grāvējiem, jo cilvēki nevar pieņemt to, ka mīlestības dēļ cilvēki maina savas dzīves, kā tas bija mūsu gadījumā. Mēs sastapāmies ar sabiedrības nosodījumu, kaut gan man vairākkārt sievietes ir teikušas, ka gribētu šķirties, bet tas viss beidzās ar to, ka tas esot dārgi. Cilvēki dzīvo kopā, pat nepatīkot viens otram vairs, es šeit nemaz nerunāju par mīlestību.”

Turpinot Valentīna tēmu, Andris nosaka: “Mums tas ir aiz muguras, mēs esam jau salaulājušies,” un Liene mīļi ķiķina. Kopumā par šiem svētkiem Kiviču pāris nav stāvā sajūsmā, “taču, ja skatās no otras puses, tajā visā arī ir kaut kas jauks, piemēram, pateicoties šiem svētkiem, Dons dabūjis pilnu Arēnu, nebūtu Valentīndienas, viņš nekad pilnu to nebūtu dabūjis,” domās dalās Kivičs.

Lai gan abi šiem svētkiem nevelta glaimojošus vārdus, abi ir vienisprāt, ka šī diena ir vēl viens iemels lieku reizi dāmai uzdāvināt kādu ziedu, “diemžēl tie, kuriem nav otrās pusītes, viss šis uzpūstais “svētku bums” nav baigi forši”. Liene stāsta par saviem skolas laikiem: “Tāpat kā kādreiz, arī tagad ir Amora pasti, bet ne jau visi saņem vēstulītes. Man šķiet, ka es arī nekad neesmu saņēmusi,” viņa smejas.

“Mums ar Lieni aizvien mazāk patīk svētki, jo mēs tos taisām paši, negaidot kādu konkrētu datumu. Mēs ieejam Tukumā vannā un mums ir svētki,” Liene piebilst, sakot, ka “divatā mums ir šie svētki, vairāk mums nevienu citu nevajag”.

Kiviči Valentīndienu nesvin, arī šogad tieši 14.februārī jaunajam pārim būs koncerts Valmierā, “Klondaikā”. Abi pauž, ka arī viņu dzīvesveids ir stipri atšķirīgs no ierastā. Liene uzsver, tad, kad ir šie svētku datumi, viņiem tas ir darbs. Lienesprāt, Valentīndiena vairāk ir bērniem un jauniešiem.

Kiviči iesaka internetu, lai iepazītos

“Manuprāt, visjēdzīgākā vieta, kur iepazīties, ir internets. Tur var redzēt, kāds izskatās cilvēks, var izpētīt viņa dzīvi sociālajos tīklos, tāpat ir iespēja “pačatot” un saprast, vai cilvēks nav galīgi dumjš, tādā veidā mūsdienās tas arī notiek. Agrāk “džeks” varēja meitenei stāstīt pasakas kādu pusgadu, bet tagad jau tā nevar, jo liela daļa dzīves ir sociālajos tīklos, tur var iepazīt vismaz nedaudz cilvēku, viņu pat nesatiekot,” domā Andris.

“Naktsklubi ir prelūdija vienas nakts sakaram”

Taču viņš ir kategorisks, sakot, ka iepazīties klubā viņš nerekomendē. “Tur tu satiec šī cilvēka alkohola versiju. Es neko pozitīvu nepastāstīšu par mīlestību un Valentīndienu. Naktsklubi ir prelūdija vienas nakts sakaram, džekam vajag meiteni, meitene iedzer nedaudz vairāk un ir gatava uz visu ko, lai tikai kaut kas būtu bijis. Manuprāt, tie, kas paliek kopā pēc naktsklubu apmeklējuma, varētu būt ļoti maz, jo tur tu neesi tu, tu esi ierāvis, sasmaržojies, pārpucējies un rādi otram savu absolūti labāko versiju.”

Mūziķis domā, ka sākumā vajadzētu vismaz trīs reizes satikties tāpat vien, “apsēsties pretī dzīvam cilvēkam, klausīties kā viņš runā, sajust, kā viņš smaržo, saprast, kādas ir viņa manieres”. Liene piebilst, ka vēl varētu iepazīties kādās nodarbībās, viņa saka, ka savulaik dejojusi. Atceras, ka tur arī izveidojušies daži pāri.

Par mūsdienu iepazīšanos ironiski izsakās Kivičs: “Čaļi jau tagad dara tā, aizsūta 150 meitenēm: “Čau mazā, labi izskaties,” kādas 30 atraksta, “Tu arī”, tad šīm meitenēm uz ausīm sakarina makaronus, ka viņa ir pasaules dievietes nr.1, beigās paliek kādas septiņas astoņas meitenes, kuras tiešām ir gatavas aiziet uz kādu randiņu.”

Kā Liene atzinās mīlestībā Andrim?

Jautājot, kāds ir Kiviču pāra “atzīšanās mīlestībā” stāsts, Liene izsaucas, sakot: “Es biju pirmā, kura to pateica skaļi.” Andris turpina: “Jau pēc pirmajām tikšanās reizēm mēs sapratām, ka patikšana ir liela, bet tad Liene netika uz kino, un es apvainojos, un vēl bija kaut kas tāds, kad viņa nevarēja, un tad es domāju, ka nekā tur nebūs. Un neilgi pēc tam man bija jābrauc uz Angliju uzstāties, es ieteicu piecas dienas nekontaktēties un paskatīties, vai ir vai nav. Protams, ka šīs piecas dienas mēs ilgojāmies vēl vairāk, un, protams, ka es neizturēju, piektajā dienā piedzēros un piezvanīju, sakot, ka es šito stulbo spēli vairs nevaru izturēt.”

Arī Liene, turoties pretī spēcīgajām jūtām, skaļi neko vēl tad neizteica, bet sociālajā tīklā Instagram esot likusi dažādas divdomīgas bildes, liekot Andrim noprast, un viņš, protams, esot sapratis, ka šie teksti veltīti viņam. Turpinot stāstu, Andris atceras: “Tad es atbraucu mājās, tad mēs aizbraucām uz viesu namu atpūsties, un mums bija vēl pēdējā cerība, ka mums nesaskanēs vismaz seksuālā ziņā. Toreiz pie Lienes dzīvoja trīs meitas, es vēl tad dzīvoju ģimenē ar diviem bērniem, bet ja ir šis liktenīgais feelings, neko tur īsti vairs nevar izdarīt. Es draugiem teicu, ka ir baigais paradoks ar to, ka tu neko nevari izdarīt ar to, kā tu jūties.”

Nebija pagājis pat mēnesis, kad šie skaistie vārdi “es Tevi mīlu” nāca pār Lienes lūpām. “Liene teica, ka viņa mani mīl, es izrāvu 50 gramus rumu un teicu: “Es Tevi arī.” Liene saka, ka pēc tās dienas, viņi šos vārdus katru dienu saka viens otram.

Viena no iespējām, kā salabt pēc strīda, ir kopīgi piedzerties

Par to, kā pārvarēt strīdus, Andris iesaka kopīgi piedzerties, jo tieši tad tiktu pasacītas īstās domas un jūtas. “Ja strīdamies mēs, labi, paiet diena, bet tad mēs abi domājam, nu ko mēs te ākstāmies, mēs taču viens bez otra nevaram dzīvot. Izrunāšanās kā tāda, manuprāt, nestrādā, pēc savas pieredzes varu teikt, tad, kad es šķīros kārtējo reizi, reiz es teicu, “davai” izrunājamies, es jautāju: “Kā tu jūties,” man pretī skanēja lieliem skaļiem burtiem: “Kā es jūtos, tev nav ne jausmas, kā es jūtos, tev vispār nekas neinteresē, tev viss ir pie kājas,” un aiziet tas viss tālāk. Andraprāt, strīda laikā cilvēki runā katrs savā valodā, neuzklausot otru.

Ko Kiviču pāris saprot ar vārdu mīlestība?

Andris: “Es pats neko oriģinālu nepateikšu, bet man patīk sešgadīgs puisītis, kurš saka, ka mīlestība ir tad, kad tētis pēdējo konfekti atdod mammai, nevis apēd pats.”
Savukārt Liene izsakās ļoti īsi, sakot, ka pavisam nesen palicis atmiņā kādas franču rakstnieces vārdi, ka “mīlestība ir tad, kad tu mīli”, “tā arī ir tā mana atbilde, katram tas ir savs. Priekš manis tas ir tas, ka tu bez tā otra cilvēka vienkārši nevari, tu ar viņu elpo un dzīvo,” tā Liene.

Andris nobeigumā saka, ka “dzīvot kopā jau tu vari, iespējams, ar daudziem, bet mīlestība ir tad, kad tu nevari dzīvot bez tā otra cilvēka”. Liene nosaka: “Precīzi.”

Kas īsti ir Valentīndiena?

Valentīndienas rašanās vēsture, tāpat arī ziņas par Svēto Valentīnu, ir visai neskaidras un neprecīzas. Viena no zināmākajām leģendām vēsta, ka Valentīns esot bijis Senās Romas priesteris. Imperators Klaudijs II (3.gs.m.ē.) nonāca pie secinājuma, ka neprecēti vīrieši ir labāki karotāji, nekā tie, kam ir sieva un ģimene. Tādēļ viņš aizliedza jauniem un neprecētiem vīriešiem precēties. Savukārt Priesteris Valentīns, kurš saprata šī lēmuma netaisnīgumu, nepakļāvās imperatora pavēlei un turpināja slepus salaulāt mīlniekus. Kad Valentīna pārkāpumu atklāja, Klaudijs piesprieda viņam nāvessodu, kas tika izpildīts 270.gada 14.februārī.

Izsaki domas

Please enter your comment!
Please enter your name here

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.