Foto: Unplash.com

Iepriekšējā nedēļā Rimi Rīgas maratona virtuālajā Skriešanas klubā norisinājās Ziemas maču pirmais posms, kam reģistrējās 2 200 dalībnieku. Tas ir jauns rekords starpsezonas virtuālajās sacensībās, ko klubs piedzīvo, turklāt ziemā. Kas motivē skrējējus doties ārā aukstumā skriet un darīt to arī diennakts tumšajā laikā?

Rimi Rīgas maratons sadarbībā ar Angico to noskaidroja aptaujā, kurā piedalījās teju 400 skrējēju.

Pirmais ziemas mēnesis jau ir pusē, taču ielās joprojām var redzēt pietiekoši daudz skrējēju. Kas viņus motivē doties ārā aukstumā un arī tumsā skriet, lai pieveiktu 5 km, 10 km vai vairāk?

Kā galveno motivāciju skrējēji min endorfīnus (atzīmē 88% no visiem aptaujātajiem skrējējiem), ko cilvēka organisms ražo skrienot sāpju mazināšanai. Tā ir tā labā sajūta pēc skriešanas treniņa, kas dod gandarījumu un daudziem skrējējiem izraisa pozitīvu atkarību.

Otrs populārākais motivators ir dažādi skriešanas izaicinājumi, kas liek saņemties, redzēt rezultātu savai darbībai un ļauj sacensties ar citiem. Uz tiem norādīja 84% respondentu. Šajā ziņā Latvijā ir vairākas skrējēju kopienas un klubi, kas rīko šādus izaicinājumus. Arī Rimi Rīgas maratona virtuālais Skriešanas klubs piedāvā dažādus izaicinājumus un sacensības ar iespēju laimēt balvas.

Trešais populārākais iemesls, kāpēc skrējēji trenējas visu gadu neatkarīgi no laikapstākļiem un diennakts laika, skriešana ir neatņemama viņu dzīves sastāvdaļa. 80% no respondentiem min, ka skriešana ir dzīvesveids. Vēl starp populāriem iemesliem tiek minēts ārējais izskats, kas motivē, skriešana kā pozitīva atkarība (min 77% no aptaujātajiem) un patika pret ēšanu (75%), kas liek līdzsvarot uzņemto kaloriju daudzumu ar kustībām svaigā gaisā.

Interesanti, ka skriešana kopā ar draugiem ir vismazāk populārs motivators (atzīmē 47% no aptaujātajiem), kas ļauj secināt, ka skrējēji jūtas labi paši savā kompānijā. Vairāki skrējēji minēja, ka diennakts tumšajā un vēsajā laikā uz ielām ir daudz mazāk cilvēku, un tas palīdz labāk koncentrēties skrējienam, savukārt karstasinīgākie skrējēji šo vārdu burtiskajā nozīmē min, ka šajā gadalaikā beidzot ir piemērota temperatūra skriešanai un nav karsti.

Lai arī kāda būtu skrējēju motivācija, Rimi Rīgas maratona organizatori ir apņēmības pilni otro populārāko motivatoru – izaicinājumus – turpināt piedāvāt bez maksas ikvienam skrējējam un aktīvās atpūtas cienītājam.

Virtuālajā Skriešanas klubā joprojām ir iespēja pieteikties Rimi Labākai dzīvei izaicinājumam “Ar KM pret KG”, kas ilgs līdz pat decembra beigām, 21.decembrī sāksies Garmin Saulgriežu izaicinājums, bet 24.decembra rītā līdz pat 27.decembrim norisināsies tradicionālais Ziemassvētku skrējiens, kurš šogad pirmo gadu notiks virtuāli, nevis klātienē! Pieteikties izaicinājumiem var bez maksas – ŠEIT.

Izsaki domas

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.