Kā radās viena no slavenākajām fotogrāfijām pasaulē?

0

Alberts Einšteins (Alberts Einstein) uzskatīts par ievērojamāko 20.gadsimta zinātnieku. Nozīmīgākais Einšteina ieguldījums fizikā ir relativitātes teorijas izveide. Bieža asociācija par ievērojamo zinātnieku ir humoristiska rakstura bilde, kurā izgudrotājs rāda mēli. Interesanti, kā radās viena no slavenākajām fotogrāfijām pasaulē?

Pirms atklājam šīs fotogrāfijas stāstu, jāpiemin, ka tā ļoti patikusi pašam zinātniekam.

Žurnāls “Ilustrētā Junioriem” atklāj, ka dienā, kad izcilais fiziķis un izgudrotājs Alberts Einšteins 1951.gada 14.martā Prinstonas klubā (Ņūdžersijā ASV) kopā ar draugiem un kolēģiem svinēja 72. dzimšanas dienu, tapa šī fotogrāfija.

Tālajā 1951.gādā no visas valsts bija ieradušies fotogrāfi, lai apspoguļotu 20.gadsimta ievērojamākā zinātnieka viesības. Ballītes beigās doktors Frenks Eidelots un viņa kundze piedāvāja Einšteinam uz mājām braukt kopā. Viņi jau bija iesēdušies mašīnā, tomēr UPI (“United Press International”) fotogrāfs Arturs Sass centās pierunāt Nobela prēmijas laureātu pozēt “vēl tikai vienam” kadram.

Fotogrāfijas oriģināls – ekrānšāviņš no www.fromthegrapevine.com.

Fotogrāfs Sass aicināja Einšteinu pasmaidīt. Noguris no garās dienas un nemitīgās smaidīšanas kameru priekšā, zinātnieks fotogrāfam parādīja mēli. Kamēr citi fotogrāfi vilcinājās, Arturs Sass nekavējoties nospieda fotoaparāta pogu un radīja vienu no visu laiku slavenākajām fotogrāfijām.

Tāpat žurnālā raksta, ka fotogrāfa Artura Sasa redakcijā notika vētraini strīdi, vai fotogrāfija ir publicēšanai piemērota. Par spīti šaubām, portrets, kurā zinātnieks rāda mēli, tika iespiests.

Interesanti, ka pasaulē pazīstams ir tikai fotogrāfijas fragments, nevis oriģināls, kurā redzami arī zinātnieka kolēģis un viņa kundze sēžam automašīnā. Šī fotogrāfija ir kļuvusi par populārāko Alberta Einšteina portretu.

3 citāti, ko teicis izcilais zinātnieks

“Cilvēks kurš nekad nav pieļāvis kļūdu, nekad nav izmēģinājis kaut ko jaunu.”

“Pamēģini nevis kļūt par veiksmīgu cilvēku, bet drīzāk par vērtīgu cilvēku.”

“Es nekad nedomāju par nākotni. Tā pietiekami ātri nāk pati.”

Izsaki domas

Please enter your comment!
Please enter your name here

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.