Kā diez būs šogad – nodokļu pārmaksa vai parāds?

0

1. marts bija tā īpaši gaidītā gada diena, kad var iesniegt gada ienākumu deklarāciju. Citam prieki, citam bēdas.. Taču, ja neesi vēl paguvis to iesniegt, vai nezini, kā var pievienot čekus, videopamācībā viss taps skaidrs, lai nebūtu kādam jājautā palīdzība.

Valsts ieņēmumu dienestā skaidro, ka visiem iedzīvotājiem, kuru ienākumiem tiek piemērots iedzīvotāju ienākuma nodoklis, ir jāseko līdzi tam, vai gada laikā piemērotie nodokļu atvieglojumi un VID prognozētais neapliekamais minimums atbilst viņu kopējiem gada ieņēmumiem. No tā ir atkarīgs, vai, iesniedzot gada ienākumu deklarāciju, valsts nodokli atmaksās vai arī tas būs jāpiemaksā.

2019.gadā VID prognozētā mēneša neapliekamā minimuma aprēķina formulā ir iekļauts jauns koeficents – ienākumu pieauguma koeficients 1,09.  Minētais koeficients ir ieviests, lai mazinātu iespēju, ka iedzīvotajiem veidojas iedzīvotāju ienākuma nodokļa piemaksa, attiecīgi pienākums iesniegt gada ienākumu deklarāciju un samaksāt papildus aprēķināto iedzīvotāju ienākuma nodokli.

Ja izveidojusies nodokļa piemaksa, tad deklarācija jāiesniedz obligāti, savukārt, lai atgūtu gada laikā pārmaksāto iedzīvotāju ienākuma nodokli par attaisnotajiem izdevumiem (par ārstniecību, izglītību u.c.), deklarāciju var iesniegt brīvprātīgi.

Izsaki domas

Please enter your comment!
Please enter your name here

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.