Foto: Latvijas sabiedrība iestājas par kažokādu atstāšanu pagātnē

0

Pēc divu nedēļu ilga ceļojuma Rīgā atgriezušies Vislatvijas dzīvnieku aizstāvības akcijas “Lapsu tūre” vēstneši. Miermīlīgajā akcijā, kurā sabiedrība pieprasa izbeigt kažokādu iegūšanu, pārstāvētas 55 Latvijas pilsētas un ciemi. Pateicoties vietējiem iedzīvotājiem jeb “lapsu sargiem”, akcijas vēstneši – plīša lapsēni kopumā veikuši vairāk nekā 3 000 kilometru garu ceļojumu.

Akcijas dalībnieki aicina sabiedrību un politiķus pievērst uzmanību jautājumam, kas Eiropā kļūst aizvien aktuālāks – nepieciešamībai aizliegt kažokzvēru audzēšanu kā mūsdienās nevajadzīgu un nehumānu industriju.

Viena no akcijas dalībniecēm, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) Ekonomikas un pārvaldības fakultātes lektore Daina Znotiņa stāsta par savu motivāciju dalībai “Lapsu tūrē”: “Man bija svarīgi piedalīties “Lapsu tūrē”, jo uzskatu, ka mūsdienās pasaulē vairs nav vietas tādam cietsirdīgam un nežēlīgam biznesam kā kažokzvēru audzēšana un kažokādu apstrāde. To tiešām ir grūti nosaukt par biznesu un skaistumu, kur apakšā ir tik daudz sāpju un nevainīgu ciešanu, tikai par to, ka dzīvnieks ir piedzimis ar skaistāku kažoku. Dzīvnieki diemžēl nevar aizstāvēt savas tiesības, tāpēc palīgā ir jānāk mums – cilvēkiem, lai aicinātu saprast un pieņemt lēmumu, ka kažokādām tiešām ir jāpaliek pagātnē.”

“Esam gandarīti par Latvijas iedzīvotāju entuziasmu “Lapsu tūres” uzņemšanā! Cilvēki visā Latvijā bija gatavi izbrīvēt laiku pēc darba vai mācībām, lai vairākos gadījumos mērotu tālu ceļu starp pilsētām un palīdzētu akcijas vēstnešiem ceļot tālāk. Pateicoties viņiem, plaši izskan Latvijas sabiedrības gatavība palīdzēt dzīvniekiem un pievērst uzmanību viņu aizstāvībai,” stāsta “Lapsu tūres” koordinatore, “Dzīvnieku brīvības” pārstāve Beāte Orlova.

“Lapsu tūre” ir sabiedriska foto akcija kažokādu industrijā izmantoto dzīvnieku aizstāvībai.

Foto no akcijas “Lapsu tūre” 

Akcijas pamatā ir stāsts par pieciem no zvēraudzētavas izmukušiem lapsēniem, kuri brīvprātīgo dalībnieku jeb “lapsu sargu” rokās apceļo Kurzemi, Latgali, Vidzemi, Zemgali, Sēliju un Rīgu, vēstot par saviem brāļiem un māsām, kas nīkst ieslodzīti zvēraudzētavu sprostos. “Lapsu sargi” ceļojošās lapsas nodod cits citam iepriekš saskaņotā maršrutā. Katrs no “lapsu sargiem” pavada vienu dienu ar kādu no lapsēniem, to iemūžinot kopīgā “Lapsu tūres” foto stāstā.

Pēc Lauksaimniecības datu centra informācijas šobrīd Latvijā darbojas 10 zvēraudzētavas, kurās kažokādu ieguvei audzē ūdeles, lapsas un šinšillas.

2020.gada vasarā Latvijas zvēraudzētavās kopumā bija vairāk nekā pusmiljons (579 945) dzīvnieku. Ētisku un labturības apsvērumu dēļ kažokzvēru audzēšana ir jau aizliegta vairāk nekā 15 Eiropas valstīs, tostarp Nīderlandē, Norvēģijā, Vācijā, Beļģijā, Čehijā, Horvātijā, Slovākijā un citās.

Foto: Publicitātes

Izsaki domas

Please enter your comment!
Please enter your name here

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.