Foto: Unplash.com

Latvijas Banka izlaidīs kolekcijas monētu “Personiskā brīvība”, kas ir dizaineres Beates Šņukas debija monētu mākslā. 

Jāpiemin, ka izlaiduma datums noteikts piektdiena, 11.decembris.

Latvijas Bankas pārstāvji norāda, ka 2019.gadā Latvijas Banka aicināja dažādu nozaru studentus uz diskusiju par to, ko personiskā brīvība nozīmē mūsdienās. Māksliniece filozofiskajai tēmai veltītajā monētā izvēlējusies simboliski attēlot ideju, ka mūsu brīvība beidzas tur, kur sākas cita cilvēka tiesības. Viņa šo robežu parādījusi, atveidojot regulāras sešstūra piramīdas, kuras saskaras viena ar otru un kuru skaldnes veidotas, izmantojot atšķirīgu tehniku.

Interesentu ievērībai būtiski atzīmēt, ka monētas iegāde būs iespējama tikai interneta vietnē e-monetas.lv no 11. decembra plkst. 12.00. COVID-19 pandēmijas dēļ jaunie numismātikas produkti nebūs pieejami Latvijas Bankas kasē.

Interneta vietnē e-monetas.lv veikto pirkumu saņemšana būs iespējama gan pa pastu, gan klātienē Latvijas Bankas kasē.

“Jūsu drošībai aicinām apsvērt un pēc iespējas izvēlēties piegādi pa pastu,” bilst pārstāvji.

Sudraba kolekcijas monēta “Personiskā brīvība” veltīta tēmai, kas īpaši aktuāla mūsdienās, kad tehnoloģijas radījušas iespēju katram publiski paust savu viedokli jebkurā jautājumā. “Tas liek padomāt par to, kādas ir mūsu brīvās gribas robežas un cik būtiski ir rēķināties ar citu rīcību un viedokli. Mūsu rīcība ietekmē sabiedrību tikpat ļoti, cik sabiedrība ietekmē mūs. Kamēr vien mēs respektēsim sabiedrības sociālās normas, bet sabiedrība cienīs ikkatra neatkarību, mēs būsim brīvi.”

Monētas priekšpusē un aizmugurē atveidotas regulāras sešstūra piramīdas, kuru skaldnes klāj dažādas intensitātes matējums, melnas krāsas uzdruka, apzeltījums vai spoguļvirsma. Daudzšķautņainas personības ar neatkārtojamu īpašību kopumu, kas izpaužas rīcībā, domāšanā un emocionālajās reakcijās, kopā veido sabiedrību, kurā katram ir savas tiesības un pienākumi, izpratne par sociālajām normām un personiskā brīvība.


Informācijai:

Monēta kalta Mennica Polska S.A. (Polija).

Monētas cena: 53.00 eiro.

Tirāža: 3500 eks.

Iegādes limits: 4 monētas.

Izsaki domas

Please enter your comment!
Please enter your name here

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.