Foto: Izzinoši! “Tropu mēnesis” Rīgas zooloģiskajā dārzā

0

Publicitātes foto

Ik gadu februāris Rīgas zooloģiskajā dārzā ir “Tropu mēnesis”, kad apmeklētāji tiek aicināti uz Tropu māju, lai ar rotaļu, spēļu un uzdevumu palīdzību iepazītu tās plašo dzīvnieku daudzveidību. Taču šogad ikgadējais “Tropu mēnesis” zoodārzā norisināsies virtuāli

Šogad februārī Tropu mājas durvis, visticamāk, paliks slēgtas un apmeklētāji varēs vērot vien tos zoodārza dzīvniekus, kas mīt ārpus telpām.

“Tomēr mēs neļausim aizmirst neskaitāmos Tropu mājas iemītniekus! “Tropu mēneša” pasākumi pārcelsies uz virtuālo vidi un katrs, kas no 1.-28. februārim paviesosies zoodārza mājas lapā www.rigazoo.lv, vai sekos Rīgas zooloģiskajam dārzam Facebook, varēs uzzināt daudzus interesantus faktus par to, kā tropu dzīvnieki piemērojušies izdzīvošanai visai skarbajā tropu vidē. Sēžot mājās, ievērojot komandantstundu un arī pienācīgu distanci,” pauž Zoodārza pārstāvji.

Izzinošu komentāru sniedz zoodārza pārstāvji: Skarbs piemērs tam, ko spēj nodarīt infekcija, ja nespēj aizsargāties, ir Dominikā un Monserratā dzīvojošā Kalnu svilpējvarde (Leptodactylus fallax), kura nu kļuvusi par vienu no apdraudētākajām sugām pasaulē (dabā vien 100 – 120 īpatņi).

Pirms 20 gadiem salā ievazātā sēnīšu slimība vardēm bija nāvējoša. Nu suga ierakstīta Pasaules Sarkanās grāmatas bīstami apdraudēto dzīvnieku kategorijā (IUCN CR) un Eiropā tiek realizēta sugas saglabāšanas programma (EEP), kurā līdzdarbojas arī Rīgas zooloģiskais dārzs.

Izsaki domas

Please enter your comment!
Please enter your name here

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.