Dati liecina, ka 50,7% respondentu sporto trīs līdz četras reizes nedēļā, 29,3% fiziskās aktivitātes veic vienas līdz divas reizes nedēļā, bet 12% ar fiziskajām aktivitātēm nodarbojas piecas reizes nedēļā un biežāk, noskaidrots Biznesa augstskolas Turība veiktajā aptaujā par Latvijas iedzīvotāju sportošanas paradumiem.

Aptaujas ietvaros respondenti norādīja, ar kādām fiziskajām aktivitātēm nodarbojas. Atbildes liecina, ka fizisko aktivitāšu tendences ilgtermiņā nav mainījušās – joprojām aktuāla ir iešana, soļošana un skriešana, ar šādām fiziskajām aktivitātēm nodarbojas 15% respondentu, tikpat daudz apmeklē trenažieru zāli, grupu nodarbības un vingrošanu.

Arī viedierīces palīdz trenēties

Vairākums jeb 84,5% respondentu atzīmējuši, ka izmanto viedierīces kā palīglīdzekļus fizisko aktivitāšu veikšanai. 34,5% no viedierīču izmantotājiem lieto telefonu, 25,5% – sporta pulksteni un 12,7% – pulsometru. Aptaujas dalībnieki arī norādījuši, kuras mobilās lietotnes viņi izmanto – TOP3 ir Endomondo, Samsung Health un Polar.

Aptaujas ietvaros 6,3% respondenti norādījuši, ka nenodarbojas ar fiziskajām aktivitātēm. No šiem aptaujātajiem daļa (11,9%) atzina, ka nesporto, jo ir slinkums to darīt, vēl daļa (8,9%) norādīja, ka nepietiek laika, un tikpat daudzi atzina, ka nav motivācijas.

Iet ar kājām – joprojām topā

Lai noskaidrotu, cik aktīvi esam, pētījuma ietvaros respondentiem arī tika jautāts, kādā veidā viņi pārvietojas ikdienā. Primārais pārvietošanās veids ir personīgā automašīna, mopēds vai motocikls – to atzīmēja 43,8% respondentu. Otrs iecienītākais pārvietošanās veids ir iešana kājām (25%) un trešais (21,3%) – braukšana ar velosipēdu, kas kopumā nozīmē, ka katrs ceturtais respondents pārvietojas videi un ķermenim draudzīgākā veidā.

Aptaujas mērķis bija noskaidrot, kādi ir Latvijas iedzīvotāju sportošanas paradumi un kas rada vēlmi būt fiziski aktīvam. Aptaujā piedalījās 275 respondenti no visas Latvijas vecumā no 18 līdz 65 gadiem. Aptauja norisinājās interneta vidē no jūlija līdz augustam.

Foto: Unplash.com

Izsaki domas

Please enter your comment!
Please enter your name here

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.