Chillpill stāsta par Latviju | Brīnišķīgi brīvdienu maršruti garām pastaigām

0

Tuvojas pavasaris! Imunitātes stiprināšanai noderēs fiziska aktivitāte, emocionālā atslodze un svaigs gaiss, kas ir lieliska kombinācija vienreizējām brīvdienām. Turklāt – it īpaši tagad ir ieteicams uzturēties svaigā gaisā, ievērojot drošības pasākumus, tāpēc ir laiks iepazīt Latviju. Ir taču tik daudz skaistu vietu, ko apskatīt tepat – tēvzemē. Šoreiz Chillpill.lv iepazīstinās ar pastaigu takām gleznainajā Kurzemē.

Viesatas upesloki 

Starp Jaunpili un Tukumu atrodas apdzīvota vieta Pētertāle. Nonākot tur, ceļa malā atradīsi norādi uz Viesatas upesloku dabas taku. Sekojot norādei, nonāksi pie tilta, kur arī atrodams dabas takas sākums un informatīvs stends. Takas noslēgumā atrodas Spuņņakmens.

Gleznainajos Viesatas upes krastos dabas taka vienā virzienā ir 5,1 km. Lai izstaigātu visus upes līkumus, būs nepieciešamas 3-4 stundas. Turklāt vairākās vietās ir iespēja sarīkot pikniku dabā. Izstaigājot dabas taku, būs iespēja apskatīt upes stāvkrastus, 200 gadu vecu priedi, brūno avotiņu, cūku vannu, bebru māju, mežizstrādes laukumu, melnalkšņu audzi, dižbērzu, Spuņņakmeni un daudzus citus objektus.

Ja būsiet īpaši vērīgi, varēsiet ieraudzīt arī dažādu sugu putnus par kuriem informāciju varēsiet atrast takā izvietotajos stendos. Takas garums vienā virzienā ir 5,1 km, un to iespējams iziet 3 dažādos variantos. 

Lielais Ķemeru tīrelis

Lielais Ķemeru tīrelis ir viens no lielākajiem sūnu purviem Latvijas piekrastē. Tā platība ir 5000 ha. Purva vecums ir ap 8000 gadu. Tam ir raksturīgs iegarenu ezeriņu jeb akaču labirints, kas tam piešķir īpašu ainaviskumu.

Tīreļa laipa ir būvēta no koka dēļiem. Tās kopējais garums ir 3,4 km. Taku veido divi apļi, kas izvietoti līdzīgi kā astotniekā. Līdz ar to ir iespēja izvēlēties tuvāko, “mazo” apli 1,4 km, vai iet visu maršrutu pilnībā – 3,4 km. Lielākajā aplī ir izbūvēts skatu tornis.

Augstajā purvā var redzēt tādus augus, kādi neaug nekur citur, piemēram, kukaiņēdāju augu – raseni. Mēģinot to ieraudzīt laipas malā, ņemiet vērā, ka augs ir neliels – 3-5 cm augsts.

Izsaki domas

Please enter your comment!
Please enter your name here

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.