Ceļu satiksmes negadījumus izraisa gados jauni cilvēki

0

Pērn ceļu satiksmes negadījumos, kas izraisīti ar neapdrošinātu auto liecina, ka visbiežāk ceļu satiksmes negadījumus izraisa 26 – 35 gadus veci autovadītāji, kas pārvietojas ar 16 – 20 gadus vecu spēkratu.

“Atšķirībā no 2018.gada, pieaudzis neapdrošinātā transportlīdzekļa vidējais vecums, ar kuru izraisīts negadījums. Ja aizpērn proporcionāli visbiežāk tie bija 10 – 15 gadus veci spēkrati, tad pērn – 16 līdz 20 gadus veci transportlīdzekļi,” stāsta Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja (LTAB_ valdes priekšsēdētājs Jānis Abāšins.

Apkopotajā statistikā par neapdrošināto transportlīdzekļu izraisītajiem negadījumiem 2019.gadā gadā redzams, ka nedaudz vairāk kā 20% izraisījuši 26 – 35 gadus jauni autovadītāji. Vismazāk ceļu satiksmes negadījumus ar neapdrošinātu spēkratu izraisījuši 56 – 65 gadus veci autovadītāji (13%).

Transportlīdzekļu vecuma kategorijā, ar kuriem visbiežāk izraisīti ceļu satiksmes negadījumi bez derīgas OCTA, lielākā riska grupa ir 16 – 20 gadus veci transportlīdzekļi, ar ko izraisīti gandrīz trešdaļa negadījumu (32,8%), kā arī 10 – 15 gadus veci auto (28,70%). Ar gados jauniem (līdz 5 gadi) spēkratiem bez derīgas OCTA izraisīti vien 4,62% negadījumi.

Savukārt neapdrošināto transportlīdzekļu marku vidū, dominē Audi, VW un BMW markas auto. Svarīgi atzīmēt, ka šo marku automašīnas Latvijā ir arī visvairāk reģistrētas, tādēļ ar tām izraisīto ceļu satiksmes negadījumu īpatsvars proporcionāli ir vislielākais.

Izsaki domas

Please enter your comment!
Please enter your name here

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.