20 veidi, kā sasveicinās visā pasaulē

0

Visizplatītākās sasveicināšanās formas ir “Sveiks”, “Čau”, un “Hey”. Taču sveicināšanās neaprobežojas tikai ar valodas palīdzību, bet papildus pievienojas arī žesti. Apkopoti 20 dažādus veidi, kā sasveicinās visā pasaulē.

“Encantado”, Argentīna

Argentīnā, pirmo reizi satiekot cilvēku, pieklājīgi ir pielikt savu labo vaigu pie otra cilvēka vaiga, izveidojot skūpsta skaņu. Savukārt, uz kreisā vaiga šo žestu nav ieteicams atkārtot, ja jaunais iegūtais paziņa nedod mājienus par šādu vēlmi. Iepazīstoties argentīnieši izrunā vārdu “encantado”, kas nozīmē “prieks iepazīties!” jeb “sveiki!”.

“Dumela rra / Dumela mma”, Botsvāna

Botsvānā cilvēki, satiekot viens otru, vienmēr cenšas pateikt “sveiki”, pirms uzsāk sarunu par citām lietām. Tiekoties ar vīrieti, lieto sasveicināšanās frāzi “Dumela rra”, bet, ja ar sieviete, tad “Dumela mma”. Pēc Botsvānas paražām, seko rokasspiediens, saspiežot otra roku, abu cilvēku īkšķiem ir jāsaskaras un sveicienu noslēdz ar parastu rokasspiedienu.

Beduīnu vīrieši

Beduīnu vīrieši ir tuksnešu klejotāji, līdzīgi kā arābi. Beduīni ir liela cilts, kas visu savu dzīvi pavada tuksnesī, saglabājot savu kultūru. Pēc viņu domām, deguna galu berzēšana ar paziņu ir vienīgais veids kā sveicināties vienam ar otru. Sievietes to dara, pat neskatoties uz to, ka uz sejas ir galvassega, kas nosedz arī seju.

“Nin Hao”, Ķīna

Pirmais, ko apgūst mācoties ķīniešu valodā, ir sveiciens. “Nin Hao” nozīmē “Sveiks”, kas vairāk apzīmē cieņu nekā frāze “Ni Hao”. Sekojot ķīniešu paražām, sasveicinoties tie noliecas uz priekšu, nokrīt ceļos uz grīdas un pieskaras ar pieri pie zemes. Šī tradīcija sāk izzust, bet daudzi to dara vēljoprojām, īpaši gadījumos, kad tiek sveicināti vecāki cilvēki. Šāds sveiciens simbolizē cieņu.

“Bonjour”, Francija

Franču sveiciens izpaužas caur skūpstu uz vaiga. Reizēm cilvēki skūpsta vaigu pat četras reizes .

“Eskimosu sveiciens”, Grenlande

Eskimosiem un Inuītiem ir īpašs sasveicināšanās veids, kas pazīstams kā Kunik. Eskimosi sasveicinās, pieliekot degunu un virslūpu pie kompanjona vaiga vai pieres, tādējādi ieelpo otra smaržu un apmainās elpām.

“Namaste”, Indija

Indieši saliek kopā rokas un viens otram pasaka “Namaste”. Senās paražās cilvēki sasveicinoties notupas zemē un pieskaras otra cilvēka kājām.

Ohaijo, Japāna

Japāņi, izrunājot vārdu “Ohayou”, paklanās otra priekšā. Tas ir veids kā viņi izrāda cieņu pret vecākiem cilvēkiem un citiem ikdienā satiktajiem.

“Selamat”, Malaizija

Malaizija ir daudzkultūru valsts, kurā cilvēki lielākoties ir konservatīvi. Neskatoties uz dažādām kultūrām, tie sveicinās vienādi. Viņi viegli ar abām rokām pieskaras otra cilvēka rokai un virza savas rokas klāt pie sirds. Tajā pašā laikā sakot vārdu “Salemat”.

“Tena Koe”, Maori

Maori tauta sasveicinoties piespiež pieri un degunu pret otra cilvēka pieres un deguna.

Mikronēzija

Mikronēzijas sastāv no daudzām salām. Katrā no tām ir individuāls rituāls kā sasveicināties. Piemēram, Māršala salas iedzīvotāji sasveicinoties paceļ uzacis.

“Salaam”, Tuvie Austrumi

Tuvo Austrumu cilvēki sasveicinās, sarokojoties un noskūpstot otra vaigu divas līdz trīs reizes. Šāda paraža ir attiecināma tikai uz sava dzimuma pārstāvjiem.

“Kamusta” Filipīna

Sasveicinoties ar vecāka gadu gājuma cilvēku Filipīnās, otram ir jāpieliecas un jāpiespiež piere viņa plaukstas virspusei, tādējādi izrādot cieņu pret vecāku cilvēku. Šāds sasveicināšanās veids tiek saukts par Mano.

“Здравствуйте”, Krievija

Krievijā cilvēki, kas uzņem ciemiņus, sveicina viens otru, pasniedzot viesiem maizi un sāli. Krievi maizi uzskata kā vērtīgu produktu un ēdot to kopā ar sāli, tas simbolizē draudzību uz ilgu laiku.

“Aijubovan”, Šrilanka

“Aijubovan” ir tradicionāls sasveicināšanas veids Šrilankā, kas nozīmē “ilgu veselību”. Sasveicinoties Šrilankā cilvēki tur savas rokas pie otra cilvēka rokām.

“Tashi Delek”, Tibeta

Tibetiešu sveicināšanās veids var likties diezgan smieklīgs, viņi izbāž mēli, kas pretēji citām kultūrām netiek uzskatīts par nepieklājīgu un rupju rīcību!

“Sawasdee Kha”, Taizeme

Taizemē cilvēki sasveicinoties saliek rokas pie krūtīm, paklanās ar galvu tik daudz, lai rokas īkšķi pieskartos zodam un rokas pieskartos pierei.

“Dobry den”, Ukraina

Ukraiņu vīrieši novelk cimdus, pirms sarokojas ar viesiem, kas pārstāv vīriešu dzimti. Runājot pret sievietēm – vīri noskūpsta roku, kas parāda cēlsirdību. Vīrieši nedrīkst kratīt sievietes roku, jo tas neietilpst viņu tradīcijās.

“Hey”, Amerikas Savienotās valstis

Mūsdienās amerikāņi sarokojas formālās situācijās un apmainās ar smaidiem. Tie, galvenokārt, sasveicinās apskāviena veidā, taču amerikāņu vīriešiem ir tendence arī uz dūru saskaršanos.

“Bwanji”, Zambija

Zambijā nav konkrēts sasveicināšanās veids, satiekot kādu vietējo iedzīvotāju. Tie nekavējoties jautās: “Kā tev iet?”.

Autors:  BalticTravelnews

Izsaki domas

Please enter your comment!
Please enter your name here

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.